K čemu slouží bazénové vysavače

Dnes má prakticky každý, kdo má rodinný domek s trochu větším pozemkem, na své zahradě bazén. A není těžké pochopit proč. Koneckonců má spoustu výhod, které oceníme především za horkých letních dnů.

Pravdou však je, že pokud chceme, aby voda byla čistá po celou sezónu, musíme se o ni také patřičně starat. V podstatě jde neustálý boj jak s napadanými nečistotami, tak s řasami a sinicemi. Naštěstí v něm nejsme sami.

bazen9

Máme spoustu chemických i mechanických pomůcek, které nám tento úkol usnadňují. Patří sem například filtrační zařízení, které najdeme prakticky u každého bazénu, a které se považuje za základ, až po různé tablety a chemikálie, které mají udržovat parametry vody na přijatelné úrovni.

K těmto pomocníkům patří i bazénové vysavače. Ty jsou však podstatně méně známé a jen málo lidí ví, že vůbec existují, natož k čemu vlastně slouží. Jaký je tedy jejich účel?

Stručně řečeno, řadí se mezi pomocníky, kteří pomáhají s filtrací. Princip, na kterém fungují, je poměrně jednoduchý. Jedná se o teleskopickou hadici se zakončením skutečně podobným tomu od vysavače. Ta se zapojí do filtračního zařízení. Následně se s ní „luxuje“ dno bazénu.

bazen6

Cílem je zde odstranit nečistoty, které se usadily na dně. Ať už totiž máte jakkoliv účinný filtr, stejně nedokáže odstranit všechno. Část těchto nečistot pak klesne ke dnu, kde postupem času vytvoří povlak. A ten se odstraňuje právě tímto vysavačem.

Jedná se tedy o poměrně užitečného pomocníka. Je jen škoda, že není více využíván. Usazeniny na dně bazénu totiž patří k problémům, které musí každý majitel řešit. Jistě, luxování dna není jednoduchá práce, ale věřte, že se rozhodně vyplatí.

A kde jej seženete? Nejlépe ve specializovaných prodejnách. Tam vám i poradí, který model je pro váš bazén nejlepší. Také jej sezónně mají v nejrůznějších hypermarketech, ačkoliv kvalita zde nebude nejvyšší. Rozhodně je to však investice, která se vyplatí.