Co všechno byste sebou měli mít, když jdete cvičit a jak správně vybrat podložku?


Cvičení je zdravé nejen pro tělo ale i pro duši, ať už cvičíte z jakéhokoliv důvodu, je dobré se na to správně vybavit. Co všechno by vám nemělo chybět?

Co všechno byste sebou měli mít, když jdete cvičit a jak správně vybrat podložku?

Cvičení je bezesporu velmi důležité, pomáhá tělu ale i duši a pomáhá nám udržet si dobrou náladu. Existuje celá řada cvičení, některá pomohou zformovat postavu, jiná zase pomáhají od bolestí a podobně. Vždy, když se vydáváme cvičit, měli bychom se na to pořádně připravit a hlavně mít sebou ty správné pomůcky. Jaké to jsou a na co určitě nikdy nezapomenout?

pexels-photo-3927387

Od podložky po oblečení

U některých druhů cvičení potřebujeme správnou a především pevnou obuv, u jiného můžeme cvičit klidně na boso. Každopádně bychom se měli vždy vhodně obléknout, hodí se funkční oblečení, které je pohodlné a především umí sát pot, což je asi to nejdůležitější. Oblečení na cvičení by nás nemělo nikdy tlačit a v žádném případě by nám nemělo znemožňovat volný pohyb. Při výběru tak zohledněte i správnou velikost. Kromě toho, co máme na sobě, bychom se ale měli vždy zaměřit i na to, co máme pod sebou, tedy na to, na čem cvičíme.

pexels-photo-416778

Výběr správné podložky tak nepodceňujte, i podložka na cvičení nám může pohyb usnadnit a hlavně zpříjemnit. Kvalitní podložky navíc napomáhají tomu, abychom cvičili správně a tedy i efektivně. V případě, že se chystáte na cvičení, které se provádí vleže, určitě oceníte větší podložku, na kterou se budete moci položit celí a hlavně i s rukama. Tedy sledujte rozměry podložky, délku i šířku. Rozhodující je i tloušťka, tady se můžete řídit tím, jaké máte tělesné dispozice. Pro štíhlejší osoby a osoby s nízkou váhou https://www.emimino.cz/diskuse/nizka-porodni-vaha-34611/ se doporučují tlustší a měkčí podložky, aby se zmírnil dopad, v případě, že jste korpulentnější postavy, volte raději podložky tenčí.

Bezpečný pohyb

Kromě komfortu je ale potřeba myslet i na bezpečnost při cvičení, nikdo totiž nechceme přijít k úrazu. Podložka na cvičení protiskluzová by měla být samozřejmostí, na takové se totiž nebudete muset bát udělat žádný pohyb, i když si zvolíte dynamičtější a náročnější druh cvičení.

Na trhu je možné vybírat z mnoha různých druhů podložek, snažte se vybírat ty kvalitní a bezpečné.