Jakým způsobem vybavit pokoj pro dítě?

Asi každý rodič má trochu odlišnou představu o tom, jak by měl vypadat ideální dětský pokoj. Existují však základní pravidla, kterými byste se měli v tomto případě řídit, jinak můžete svému potomkovi vytvořit sice hezké, ale nepříliš funkční prostředí.
obrázky nad postýlkou
1. Rozdělení pokoje – co se týče zařízení pokoje pro dítě, hodně záleží na jeho věku. Jinak bude vypadat pokojíček pro pětileté dítko, jinak pro páťáka. V případě, že váš potomek ještě není školou povinný, měl by celý jeho pokojíček sloužit pouze ke hraní. Snažte se prostor nevyplňovat žádnými nadbytečnostmi jako je například psací stůl. Dítě musí dostatečný prostor na hraní a rozvoji své kreativity. Pokud chodí už vaše dítě do školy, rozdělte opticky pokojík na dvě zóny. V jedné si bude hrát, ve druhé se bude věnovat učivu a přípravě na další školní den.
2. Správná židle – školák potřebuje při psaní úkolů u stolu na něčem sedět. Můžete sice koupit klasickou židli, ale pokud nechcete, aby měl po pár letech záda jako paragraf, měli byste raději pořídit kvalitní ergonomickou židli, která bude nejen pohodlná, ale zároveň dokáže dítě udržet ve správné poloze. Nechcete-li nebo nemůže vyhazovat zbytečně mnoho peněz, je možné pořídit mu, alespoň na přechodnou dobu, sedací pytel. Tento druh posezení je rovněž pohodlný a ergonomický. Není to ale samozřejmě ono, ale dokud nenašetříte na kvalitní židli, tato alternativa bude vcelku dostačující.
gauč v pokojíčku
3. Postel a matrace – se zdravými zády rovněž souvisí výběr postele, respektive matrace. Dítě potřebuje kvalitní spánek mnohem více než dospělí. A na špatné matraci se příliš dobře nevyspí nikdo. Proto i v tomto případě je nutné investovat do kvality. Ideální jsou matrace vyrobené z přírodních materiálů, které se nejen dokáží dokonale přizpůsobit dětskému tělu, ale rovněž jsou dostatečně odolné a děti je jen tak nepoškodí.