Průzračná a čistá voda díky speciálním tabletám

Na zahradě bazén, čistá a průzračná voda, každodenní osvěžení nebo plavání, kdy si přejete, to všechno poskytuje právě bazén. Jenomže, stejně tak jako všechno ostatní, i voda se bohužel může znečistit. Naštěstí nemusíme každý týden celý bazén vypouštět a napouštět, což by bylo neekonomické a především také neekologické. Postačí, když vodu necháme pročistit pomocí speciálních přípravků, které zlikvidují veškeré zárodky, bujení mikroorganismů či dalších nežádoucích procesů, které by mohly ve vodě vlivem toho, že se tam každý den koupáme a vlivem spadaných nečistot, začít projevovat.
záchranný kruh.jpg

v Proto je zapotřebí, abychom nezapomínali na kvalitní tablety. V dnešní době existují i produkty multifunkční, takže si nemusíte dělat starosti s tím, že potřebujete dvacet druhů přípravků.

Dávkování do plováku

Tablety se vždy dávkují pomocí plováku.

Plováky do bazénu jsou primárně určeny právě k tomuto použití. Slouží v bazéně jako jakési rozptylovače tablet do vody. Do plováku dáte jednu tabletu a pomocí něj se tablety rozpouští a účinné látky se uvolňují do celého objemu vody. Použít můžete jakkoliv velké tablety, MINI, MAXI i GRAND. Mezi další používané se řadí tablety s obsahu chloru, s obsahem kyslíku či bromu a mnohé další typy.
děvčátko v bazéně.jpg

Plovák může fungovat i jako dávkovač chloru do bazénu a to v případě, že použijete právě tablety chlorové, které musíte nechat rozpustit pomocí plováku. Stejnou službu udělají v případě použití kyslíkových nebo bromových tablet.

v Nedoporučujeme dávat tablety do skimmeru. Důvody jsou k tomu zřejmé, ale můžeme si je připomenout. Ve skimmeru se tablety rozpouští pouze při zapnuté bazénové filtraci a to daleko rychleji. V případě, že je filtrace vypnutá, může dojít k tomu, že se tableta vůbec nerozpustí nebo se rozpouští pouze lokálně. To může mít za následek, že se vysoká koncentrace chloru či jiného přípravku se dostane do bezprostřední blízkosti bazénové technologie a tím by mohla poničit její součásti. Zejména se jedná o plastové součástky.