6 návyků, které vám ve světě businessu zachrání zdravý rozum


Ale jaké je tajemství těch, kteří vydrželi? Do jisté míry „přírodní“ výběr ve světe podnikání. Někdo se přizpůsobil, jiný si musel najít jiné povolání. My však píšeme tento článek, abyste zkoušku podnikatelského přírodního výběru podstupovat nemuseli a měli tím pádem jeden schod k úspěchu zdárně zdolaný.
podnikatel s novinami.jpg

1.    Mluvte o svých nezdarech

Podle studií mají k syndromu vyhoření (a obecně k psychickým potížím jako je deprese, úzkost apod.) blíže muži, protože mají problém se sdělováním svých pocitů. Muži přeci nebrečí – to je jedna ze stereotypních hlášek, která tvoří vyhořelé existence pohlaví s chromozomy XY. Ale nehledě na to, jestli jste muž anebo žena, dejte průchod svým citům, vymluvte se, vyplačte se, pokud se vám skutečně nedaří a je-li to třeba, ale hlavně se co nejdříve oklepejte a jděte dál. Nezabředávejte do sebelítosti.

2.    Udělejte si čas pro sebe

Zkrátka relaxujte. Najděte si hobby, při kterém budete moci zkrátka vypnout. A především nenechte práci, aby zaplnila každou minutu vašeho bdělého žití.
Každému vyhovuje něco jiného, někdo si jde zaběhat, další jde na houby, jiný si zahraje počítačové hry anebo rád vaří. Na každého funguje něco jiného a je nesmírně důležité si najít to svoje.

3.    Snižte nároky

Ne moc, ne málo. Zkrátka na sebe nakládejte tolik, kolik vaše tělo a hlava unesou. Víc nemá smysl. Za prvé cíle pravděpodobně nedosáhnete a budete tím pádem zklamaní z neúspěchu, za druhé vám to sebere kvanta cenné energie. Naučte se odhadnout své fyzické i mentální síly.
úspěšná spolupráce.jpg

4.    (Na)učte se sebelásce

Učte se mít rádi takoví, jací jste, i kdyby to mělo znamenat, že jste nedostali tu zakázku, kterou jste chtěli. V rámci toho o sebe pečujte a zdravě si zvyšujte sebevědomí.

5.    Přijímejte konstruktivní kritiku

Jedna z největších odměn v jakékoliv oblasti je vědomí vlastního zlepšení a jeden z nejlepších prostředků, jak k tomu dojít, je plně využívat konstruktivní kritiky, jež se vám dostane.

6.    Mějte ostré lokty

Někdy zkrátka nepomůže nic jiného, než si některé lidi a situace nepřipouštět a do jisté míry nebrat ohledy. To je business. Kdybyste se měli ohlížet za každým konkurentem, kterého necháte v prachu, pak byste byli neustále zdržováni od dalších pokroků. Kromě toho si uvědomte, že výčitky svědomí v tomto ohledu nemají smysl, neboť bez toho byste zkrátka nikdy nebyli dobří. Důležité však je vždy hrát fair.