Barvy a psychika: jak vymalovat pokoj pro batole?

Každá barva na nás nějak působí, proto je samozřejmé, že se pozastavujeme nad tím, jak vymalovat dětský pokoj.
o   Vyhněte se tmavým barvám
o   Vyhněte se výrazným a příliš sytým barvám
o   Ideálně vyberte dítěti jižní nebo východní pokoj
nábytek pro holčičku

Některé barvy z nás vysávají energii, některé pohlcují světlo a pokoje se zdají tmavé, jiné příliš tahají naše oči, další zase umějí zázraky s naší náladou, nebo nás odbít energií. Jakou barvu vybrat našim nejmenším?
1.       Žlutá
Ideálně tedy zcela citronový odstín. Je to nádherná pestrá barva, která určitě rozzáří každou dětskou tvář. Navíc pokud si nejste jisti pohlavím svého drobečka, nemusíte se bát, že by se barva nehodila. Citronová žluť se hodí jak pro chlapečky, tak i pro holčičky. Navíc máte mnoho možností, jakými barvami tyto žluté zdi doplnit. Můžete kombinovat s teplými barvami dřeva a zároveň také s bílým nábytkem.

2.       Jasná červená
Jistě, nejspíš si říkáte, že to není vhodné, ale nemusíte se červené být, pokud s ní budete nakládat rozumně. Například jí vymalujete nejmenší stěnu pokoje, zbytek doplníte šedou nebo bílou barvou. Dejte si ale pozor na rudé nebo vínové odstíny, příliš tmavé barvy nejsou vhodným řešením dětského pokoje.

3.       Modř
Zvláště pokud čekáte chlapečka se bude hodit například kobaltová modrá. Můžete ji kombinovat se zemitými tóny, to vypadá opravdu krásně. Ale klidně můžete použít modrou i pro starší dcery.
hračky na poličce
4.       Světlounce šedá
Neutrální barva, která opravdu nikomu neublíží. Světlešedá barva v kombinaci s jednou výrazně namalovanou stěnou vypadá energicky a opravdu nečekaně dobře. Velmi dobře se doplňuje s růžovou, fialovou nebo také modrou barvou. Pokud navolíte opravdu světlý odstín, můžete ji zkombinovat s jasně červenou barvou. Ale i celo-šedý pokoj je velmi moderní a zajímavý. Šedá barva může zvětšit prostor a jasné barvy vyniknou. Navíc se do šedého pokoje hodí jakékoliv barevné doplňky.