Doučování nad zlato

Máte doma dítko školou povinné a v nějakém předmětu, či předmětech pokulhává, nerozumí látce nebo dokonce propadá? Neváhejte a zařiďte mu doučování.
Být doučován neznamená být hloupý. Dříve se na to tak trochu pohlíželo a děti byly mezi svými spolužáky stigmatizovány, pokud po škole chodily na doučování nebo někdo docházel k nim. Dnes, v době mnoha různých dysfunkcí u dětí, se na doučování hledí mnohem příznivěji. Z doučovaného se může stát premiant třídy, pokud mu někdo (konečně) pořádně vysvětlí a procvičí s ním látku.
nikdy to nevzdávejte
Nemyslete si bláhově, že mu učitele můžete dělat Vy, protože jste ve škole měli z daného předmětu výborný prospěch.  Člověk zapomíná a ne každý je rozený učitel. Může Vám brzy dojít trpělivost a zbytečně zhoršíte vztahy mezi sebou a potomkem. Dítě má také kolikrát více respektu z cizích lidí, než z vlastního rodiče. Naučí se toho pak mnohem víc a nechá si poradit.
náročné učivo
Co se peněz týče, pohybuje se cena v dost širokém rozmezí. Doučování nabízí středoškoláci, vysokoškoláci, i sami učitelé. Podle toho cena stoupá. Některé předměty u větších dětí lze také doučovat přes Skype a internet, k Vám domů tak ani nikdo chodit nemusí.
učení ve dvou
Ideální je, nechat si někoho doporučit známými, kteří již doučování vyzkoušeli. Pokud nikoho takového nemáte, je mnoho internetových adres, na kterých najdete širokou nabídku doučovaných předmětů z Vašeho kraje, či města. Bydlíte-li na vesnici, je asi nejvýhodnější, domluvit se přímo s učitelem dítka, zda by ho po škole nemohl doučovat v kabinetu. Nebo se poptat po sousedech, kdo by byl schopný  a ochotný Vám a hlavně Vašemu dítěti pomoci.
V doučování je lépe pokračovat delší domu a s určitou pravidelností, aby se dostavil kýžený efekt a neodstranili jste jen jeden aktuální problém. Samozřejmě se doučování netýká jen dětí, nýbrž také dospělých, pokud např. studují dálkové vysokou školu nebo si dodělávají maturitu.