Co dělat pro naše zdraví?

Když jdete po ulici a vidíte poměrně mladé lidi s alkoholem v jedné ruce a v té druhé drží dotyční cigaretu, k tomu upíjejí energetický nápoj, nebo hůř, plechovku s pivem, a všude kolem nich se válí hromada brambůrek, nenapadne vás hned otázka: A co jejich zdraví? Budeme hovořit o obecné problematice týkající se výhradně našeho zdraví.
 ovocné saláty
O naše zdraví musíme pečovat dnes a denně. Je mnoho způsobů, jak být stále fit. Nemusíte si kupovat pouze doplňky stravy v podobě různých vitamínů, pilulek a jiných podobných tabletek ve vaší lékárně. Svému zdraví přispíváte také pohybem a zdravou stravou. Je zapotřebí vytvořit si pravidelný denní režim, který je nutno dodržovat. Na pohybu a na zdravé stravě nehledejte žádnou vědu. Stačí, když se vyvarujete svým nespoutaným chutím a lenošením.
 
Jako fyzickou činnost můžete provozovat například každodenní procházku. Měli byste ujít alespoň
4 km denně nebo jít 30 minut svižnou chůzí. Někdo preferuje spíše běh. Je to na vás, jak se rozhodnete, ale měli byste mít nějaký ten pohyb. Kdyby se vám i tak do této činnosti nechtělo, pořád máte k dispozici sportovní aktivity, do kterých můžete zapojit i své přátele. Můžete na ně chodit třeba třikrát týdně, aby se vám to vyplatilo.
 
Pokud chcete při péči o zdraví pomoci i ostatním lidem, můžete se účastnit charitativních sportovních akcí jako je například Terribear, kde výtěžky z vašeho aktivního pochodu či běhu putují na charitativní účely. Díky pohybu se vám lépe okysličí mozkové buňky, tudíž se budete cítit lépe a krásně si vyčistíte hlavu.
průhledné pilulky
 
Co se stravování týče, základem je ovoce a zelenina, žádné mastná a tučná jídla. Měli byste si rozvrhnout jídelníček skládající se minimálně ze tří základních částí, jimiž jsou snídaně, oběd a večeře. Není vůbec od věci, vzít si také svačinky mezi snídaní a obědem a další mezi obědem a večeří v podobě obyčejné jablka, bílého jogurtu s ovocem, uvařená zelenina.