K čemu je dobrý online downloader

Snad každý z nás si již někdy stahoval z internetu nějaký soubor. Pro mnohé z nás je to celkem pravidelná činnost, ať už se jedná o hudbu, videa či různé texty. A v naprosté většině případů k tomu využíváme online downloader.

Ten je, na rozdíl od klasického stahovacího programu, již součástí skriptu dané webové stránky. Není tedy potřeba nic stahovat, což znamená, že nezabere žádné místo na disku. Navíc se nemusíme bát, že po dlouhé instalaci zjistíme, že s naším počítačem není kompatibilní, případně že nefunguje tak, jak by měl. O riziku zavirování počítače se pak není třeba ani zmiňovat.

\'nápis

Pro běžného uživatele funguje tento způsob stahování naprosto jednoduše – zvolí daný soubor a stisknou tlačítko „stáhnout“. Daná věc se následně již stáhne sama. Je to tedy uživatelsky velmi přívětivé a není potřeba žádných velkých znalostí či zkušeností v práci s počítačem. Ovšem nejsou zde samozřejmě jen samé výhody. Jednou z těch věcí, které bychom si měli uvědomit, je fakt, že použití online stahovače je omezeno pouze na danou webovou stránku. Nemůžeme tedy tímto způsobem stáhnout různé soubory z různých webů.

tlačítko online stahovače

Dále je také pravdou, že jsou zde mnohem omezenější možnosti, co se nastavení výsledného souboru týče. To poznáme především u videí, kde není možné nastavit ani zdaleka takový rozsah kvality a ani zde není tak velký výběr formátů. Zde tedy záleží na tom, co od výsledku očekáváme a jaké máme požadavky. Je však pravdou, že běžnému uživateli tento způsob naprosto postačuje. Pouze ti, kteří chtějí s daným videem či textem dále pracovat mají specifické požadavky, které tento způsob zkrátka nesplňuje.

Je však jasné, že většina z nás se tímto nemusí příliš zabývat, a mohou si bez jakéhokoliv problému užít veškeré výhody, které online downloader svým uživatelům nabízí. Dík tomu je život pro nás jednodušší, což je to, o co se internet snaží.