Nejsou boty jako boty

Naši dávní i ještě relativně nedávní předkové chodili všude naboso. Boty nejprve neznali a později znali, ale třeba si je nemohli dovolit, a tak prostě chodili tam úplně dole bez. A byli s tím smířeni. Ale dnes už tomu tak dávno není. Dnešní lidé sice někdy také chodí bosí, ale činí tak jenom doma, kde je i chůze naboso pohodlná, nebo na místech, kde se takto chodí z nějakého jiného důvodu, třeba ze zvyku nebo kvůli hygienickým podmínkám. A když jdeme někam jinam, automaticky se obouváme.

vycházková obuv

A jaké boty si bereme, když hodláme někam jít? Jak všichni víme, různé. Protože si žádá každá konkrétní situace něco specifického. A nejde jenom o to, že si mají brát muži pánské a ženy dámské boty, sic by vypadali ‚divně‘, kdyby tomu bylo naopak. Je třeba přihlížet i k tomu, jaké mají které boty vlastnosti. Protože tu sehrává roli i ochrana, kterou nám takové boty poskytují, i pohodlí, i další aspekty.
Když se tak lidé chystají například do přírody, sázejí na trekové boty. Tedy sázejí na ně za předpokladu, že je znají a že mají aspoň špetku zdravého rozumu. Protože se do ne zrovna ideálního terénu hodí právě tento typ obuvi nejlépe.

lidé v terénu

Jistě, kdekdo by si mohl říci, že je jedno, co si člověk někam do terénu vezme, protože nás tam nikdo z módní branže nehodnotí a nikdo nás tedy ani nepomluví, že nám to neslušelo, ale kdo už někdy někam šel v nepohodlných botách, ten mi dozajista potvrdí, že je lepší vsadit na pohodlnou a kvalitní obuv, která nám někde v přírodě prokáže neocenitelné služby. A takové jsou právě ony výše zmíněné boty. Ty nás nezradí bez ohledu na počasí a terén, v těch se chodí pohodlně a člověk si díky nim užije cestu kudykoliv, po jakémkoliv povrchu.
A vzhledem k tomu, že máme tu možnost, je pochopitelně rozumné si ji neodpírat. A nespokojovat se s něčím podřadným, co nám v terénu prokáže medvědí službu.