Kdy je nejlepší se stěhovat, abyste se vyhnuli stresu


Roční období

Každý si nemůže vybírat roční období, kdy by se rád přestěhoval, mnohdy k těmto rozhodnutím dochází znenadání, s předstihem pouhých několika týdnů, nebo alespoň měsíců, ovšem pokud přece jen máte možnost toto ovlivnit, neváhejte a vybírejte jaro a případně podzim. Nejlépe v období od druhého týdne v květnu do poloviny června, anebo od posledního týdne v srpnu do prvního týdne v říjnu. Jaro a podzim totiž vykazují optimální denní teploty, při nichž vám není ani velké horko, ani příliš chladno, můžete se pohodlně obléknout do lehčího sportovního oděvu a fyzická práce vás tolik neunaví.

pomůcky pro stěhování

Dny v týdnu

Mnoho lidí preferuje víkendy, aby si nemuseli brát kvůli levnému stěhování v Praze dovolenou. O víkendech však bývá na ulici mnoho zvědavců, kteří mají volno, a to by vás mohlo zdržovat a rušit. Čím méně lidí v průběhu stěhování potkáte, tím méně stresu prožijete. Zkuste to raději ve středu a ve čtvrtek, kdy klesá i provoz na silnicích a lidé se pomalu těší na nadcházející víkend.

Hodina

Nabízí-li vám stěhovací firma spolupráci i mimo běžnou pracovní dobu, využijte toho. Nejméně stresu na vás bude číhat velmi brzy ráno, a pokud se na to připravíte s tím, že půjdete spát už kolem devatenácté hodiny, probuzení ve tři hodiny ráno vám neublíží. Mezi třetí a šestou hodinou ranní je ve městech téměř absolutní klid a sami zjistíte, jak velký význam to má právě pro stěhování.

přenášení kartonových krabic

Jistou možností je stěhovat pozdě večer mezi dvacátou hodinou a druhou hodinou po půlnoci, i tehdy se rušné velkoměsto mění na vesnickou oblast s minimálním rozruchem na silnicích a na chodnících. Je sice pravděpodobnější, že se potkáte s někým, kdo navštěvuje noční podniky, ale takových lidí nebude mnoho. Záleží pochopitelně také na ochotě stěhovací firmy, aby vám vyšla vstříc, případně se můžete dohodnout, zda jí vyhovuje více ráno nebo večer.