Sečení bez potíží

Správná sekačka

Aby náš trávník byl stále hustý a hezký, tak bychom jej měli pravidelně síct, protože tím že nemůže růst do výšky, tak se začne postupně zahušťovat. Pomoci nám v tom může hnojivo, protože obecně když má rostlina vhodné množství vody i živin, tak se jí dobře daří a my se můžeme těšit z toho, jak je hezká. Záleží i na typu trávníku, protože z některých může být složitější udělat okrasných třeba na dvorek, proto je výhoda, když zakládáme novy trávník a zvolíme dobré semeno.

sekačka na trávu

Když se vrátíme zpět k toku sečení, tak potřebujeme vhodný stroj s ostrou lištou. Na nějaké menší plochy stačí elektrická sekačka, přičemž na větší zahradu to chce alespoň akumulátorovou, kterou sice musíme nabíjet, ale neřešíme u ní vůbec kabel. Jestliže se bavíme o velkých plochách tak zde rozhodně volte benzínové, které sice spotřebují nějaké ty pohonné hmoty a jsou náročnější na údržbu, ale poskytnou slušný výkon, široký záběr, velký koš a kvalitní stroje také dobrou životnost.

Údržba velký pozemků

Taková louka už je zcela něco jiného než naše zahrádka, protože má mnohem větší rozměry. Jestliže nemáme čas či vhodné prostředky pro sečení trávy, tak stačí využít sečení trávy od profesionálů, protože i tento pozemek je potřeba udržovat v dobrém stavu. Jestliže už je pozemek ve stádiu, kdy jsou na něm náletové dřeviny do průměru 4cm, tak společnost využívá traktor s mulčovačem, který si i s tímto problémem poradí a trávu hezky rozemele.

sekací traktor

Jestliže potřebujete zlikvidovat ještě širší dřeviny, tak potom je tu lesní fréza, která zvládá průměr dokonce 12 cm, případně je v záloze motorová pila. Samozřejmě vlastní profesionální zahradní sekačku a traktor, s kterým hezky udržují trávník, u kterého je potřeba, aby taky nějak vypadal. Když se do nějakého zákoutí nedá dostat sekačkou, tak zde si poradí křovinořezem. Jak sám vidíte, tak vždy se najde řešení, jak zajistit, aby Váš pozemek byl hezky posečený.