Kuře jako domácí mazlíček

Věděli jste, že i neobvyklé kuře se může stát úžasným domácím mazlíčkem. Nejenom, že se s vámi pomazlí a naučí se povelům, ale ještě vám snese k snídani čerstvá vejce. Těmto neobvyklým domácím mazlíčkům se ve světě říká koťata z ptačího světa. Jsou to kuřata plemene Silkie Bantam, které jsou oblíbena právě tím, že:
·         mají ráda společnost
·         přijdou na zavolání a
·         velice rády se přitulí
hlava slepice

Název kuřat je odvozen od jejich velice nadýchaného peří, které je heboučké jako hedvábí. Od ostatních plemen drůbeže se tato odrůda Silkie Bantam liší:
·         černou kůží
·         černými kostmi
·         modrými ušními boltci
·         pěti prsty na nohou
Protože mají tato kuřata neobvyklou stavbu peří, nemohou létat. Vyznačují se klidnou a přátelskou povahou a mezi drůbeží patří k těm nejposlušnějším. Mimo tyto velice příznivé vlastnosti vám slepička tohoto plemene doma navíc snese jako bonus tři vejce týdně.
kuřátko na trávě

Majestátní pták

Plemeno Silkie Bantam má velice dlouhou tradici. Oficiálně bylo uznáno ve Spojených státech Amerických již v letech 1874. Zde byl také v roce 1923 založen dokonce klub Banta Silkie, který tyto krásné, přátelské a majestátní ptáky doslova oslavuje a pořádá různá setkání jejich chovatelů. Toto plemeno drůbeže zvládá také bez problémů teplé i chladné podnebí. Celkem je standardizováno šest barev plemene Silkie Bantam:
·         bílá
·         černá
·         šedá
·         modrá
·         buff
·         partridge
Mimoto jsou slepičky této kouzelné drůbeže i skvělými matkami, a pokud musí, ochotně se postarají i o cizí vejce.
 malá kuřátka
 

Výstavy a soutěže chovatelů

Pokud si zvolíte jako svého domácího mazlíčka Silkie Bantam, můžete se s ním v pohodě účastnit různých výstav a soutěží chovatelů této drůbeže, stejně jako se psem. V těchto soutěžích o nejcennější kuřecí medaile se hodnotí především:
·         zabarvení
·         kvalita peří
·         postoj
·         dovednosti