Na dovolené v Českých Budějovicích se nudit nebudete

Propagovat ubytování na Internetu je pro některé lokality v České republice nesmírně obtížné. Nejde ani tak o to, že vlastník nemovitosti musí mít webový portál přehledný a poutavý, zajímavý z hlediska grafického zpracování, doplněný fotografiemi a s platným ceníkem služeb, největší úskalí je vždy přitáhnout pozornost klientů, co se týče přírodních krás. Nezamlouváme si přece pobyty v soukromých penzionech jen kvůli tomu, abychom je tu trávili mezi čtyřmi zdmi a rochnili se celý den v bublinkové vířivce.

Sokolský ostrov České Budějovice

Vířivka jistě přijde vhod, stejně jako pohodlné a měkké lůžko v příjemném a tichém prostředí soukromého apartmá, jenže co když naše představy o kráse přírodních skvostů zůstanou jen na papíře a ve skutečnosti bude krajina, kam jsme se vypravili, nudná, fádní a všední?

V tomto směru mají ovšem levná ubytování v Českých Budějovicích značnou výhodu. V podstatě nepotřebujete psát sáhodlouhé romány, jak je tu krásná příroda – ta je krásná dokonce i v centru průmyslového velkoměsta, pokud tu vysázíte stromy v lesoparku a nabídnete lidem posezení na trávníku a pár pohodlných laviček. Na Českobudějovicku vás doslova do sebe vtáhne okolní krajina, její terénní reliéf, neuvěřitelná rozmanitost a harmonie, zavánějící mnohdy až mystickou romantikou. Nabídne vám něco víc, než jinde, a kdo nám nevěří, měl by se o tom přesvědčit, i kdyby tudy měl jen projíždět.

přehrada Lipno

Vyplatí se tu pronajmout nebo sem přivézt vlastní bicykly a vyrazit již časně ráno, po východu slunce, do terénu. Doporučit bychom vám zprvu mohli trasu po proudu Vltavy k zámku v Hluboké nad Vltavou a až budete rozcvičení a v lepší kondici, mohli byste zamířit s koly opačným směrem – do Loučovic pod Lipnem a vychutnat si tok Vltavy v délce dobrých sedmdesáti kilometrů. Budete míjet Čertovy proudy, klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk nad Vltavou, historické jádro a zámek v Českém Krumlově, klášter Zlatá Koruna, zříceninu hradu Dívčí Kámen, keltské oppidum Třísov a vyplatí se vystoupat až na nejvyšší vrchol Blanského lesa – Kleť.