Není pohodlí jako pohodlí

I když si někdo dokáže stoprocentně spokojeně hovět na čemkoliv, klidně i na holé zemi, musíme si přiznat, že je nábytek přece jenom nábytek. Že posezení nebo poležení si na tom, co je k tomu výslovně určeno, je vždy přece jenom příjemnější než jakákoliv alternativa.
Když si chce běžný člověk opravdu odpočinout, nemůže se už dnes spoléhat na to, co mu skýtá matka příroda. Nemůže na to spoléhat, a vlastně ani nechce. A také nemusí.
turecký nábytek
Dnes už si totiž člověk může pořídit přesně to, co vyhovuje jeho tělu. A jak ukazuje, je v tomto sortimentu věru z čeho vybírat.
Pohleďte jenom na ty nádherné sedací soupravy! Z kolika jenom si člověk může vybírat, kolik jich může předem vyzkoušet, aby jeho následná koupě byla vysloveně trefou do černého!
jídelní prostor
A když už je taková sedací souprava koupená a stojí dejme tomu v něčím obýváku, to je panečku radosti! V takové místnosti není důležitějšího nábytku, než je ona. Třeba už jenom proto, že se dokáže chovat jako transformeři, tedy přeměňovat se podle majitelovy potřeby tu na malý gauč a tu i na vcelku velkou postel, na níž se člověk spokojeně vyspí třeba v situaci, kdy má příliš malý byt na to, aby si do něj pořídil sedací soupravu i lože zároveň.
Případně může taková sedací souprava posloužit i k přenocování hostů, pro něž by se tu postel kupovat ani udržovat nevyplatilo.
Kromě sedaček, na nichž se dá občas přespat, existují i ty, na nichž lze nocovat dnes a denně, aniž by to člověka poznamenalo chronickou nevyspalostí.
starožitný nábytek
A na takových sedacích soupravách se vlastně nemusí nezbytně jenom sedět nebo pospávat. Našinec může klidně zvolit i alternativu s úložným prostorem a používat tuto ke skladování svého majetku, jenž by se třeba nikam jinam nevešel, lze si vybírat ze sedaček velkých i malých, rohových i do písmene U, jsou tu sedačky dvoumístné i trojmístné, vyrobené z nejednoho druhu potahových materiálů, s různými vzory, barvami a designem.
A když se k takové v dětském či studentském pokoji přistaví ještě rozkládací křesla či menší gauče, rázem nad takové bydlení není.
Věřte mi. Protože si za tím stojím. Protože nejsem z těch, kdo se vyspí kdykoliv a kdekoliv. To už jsem spíše princezna na hrášku.