Pohodová domácnost s kočkou

O strážci domova a velkém zvířecím kamarádovi se vždy mluví v souvislosti se psem . Kdo si však chce užít chvíle neobyčejné pohody a nebýt nikdy sám, ten může právě tak uvažovat o pořízení kočičího kamaráda. Dnes už není žádnou výjimkou, že s kočkou můžete chodit ven na řemínku, takže ani oponování tím, že jen se psem si užijete skvělé vycházky v přírodě, neuspěje.
spánek kočky u psa.jpg
Pravdou je, že kočka je výjimečná svou svobodomyslnou povahou, ale také je pravda, že ji můžete vycvičit k mnoha povelům stejně jako psa. Kočka přiběhne na zavolání, podá vám pac a bude na vás věrně čekat, až přijdete z práce domů stejně jako její psí přítel. Ano, kočka a pes totiž nemusí být jen nepřátelé, ale také dobří kamarádi. Všechno záleží na výchově a na přístupu nás, lidí. Vždyť mnozí z nás by mohli vyprávět o své domácnosti, ve které společně žijí tato dvě zvířata, aniž by spolu bojovali a nesnášeli se.
kočka u páníčka.jpg

PRYČ S PŘEDSUDKY A POVĚRAMI
Není snad žádné jiné zvíře, okolo kterého jsou tak zakořeněné různé předsudky, jako je právě kočka. Možná je to tím, že je tak svá a musíme jí skutečně dobře poznat, abychom si s ní vytvořili bezproblémový vztah.
Kočka že přilne pouze k domovu, ale nikdy ne k člověku?Mnoho chovatelů koček se tomu jen vysmívá. Kočka opravdu přilne k domovu, když jí ten správný poskytnete, ale hlavně se stane i vaším stejně nejlepším přítelem jako pes.
kočka s hračkou.jpg
Kočka že je falešná?Ne, ona jen nesnáší, když jí chcete poroučet a něco si vynucovat. A pokud to její páníček nebude respektovat, musí počítat s tím, že se bude jeho předoucí kamarád bránit. Ale to je právě dobře, neboť kočka chce být váš rovnoprávný přítel.
Kočka že je v bytě nešťastná?Opět nikoliv. Je to velmi přizpůsobivé a nenáročné zvíře a když jí vytvoříte správné prostředí, bude s vámi šťastná jen v panelákovém bytě stejně jako na zahrádce u vašeho domečku.