Zvířata vhodná pro alergiky


Alergici to v životě nemají moc jednoduché, a to hlavně v jarních měsících, kdy začíná všechno kvést, bohužel včetně alergenů. Většina z nich si navíc nemůže pohladit psa ani kočku bez obav z nepříjemné reakce. To však ale neznamená, že si nemohou i oni pořídit svého domácího mazlíčka. Jen se musí jednat o zvířátko, které nepouští chlupy.
hlava hada


Rybičky


Rybičky jsou asi prvními zástupci zvířecí říše, které se člověku vybaví, když přemýšlí, jakého mazlíčka koupit alergikovi. Rybičky však nejsou tak úplně standardními mazlíčky, jelikož si s nimi prakticky nelze hrát. Jde je jen krmit a vyměňovat jim vodu, což je pro někoho dost, pro jiného málo.


Želva


Želvy jsou už o poznání zajímavější, ovšem příliš srandy si s nimi také člověk neužije. Jsou to velmi pozoruhodní tvorové, kteří mohou mnoha lidem připadat roztomilí. Dle druhu žijí buďto částečně ve vodě, nebo pouze na souši. Chovají se stejně jako rybičky v akváriích. Jelikož nemají vůbec žádné ochlupení, mohou klidně žít i v domácnosti s těžkým alergikem.


Chameleon


I když jsou želvy jistě výjimečná zvířata, na chameleony v tomto ohledu určitě nemají. Tito ještěři jsou známí hlavně svou schopnosti dokázat splynout s prostředím. Toto zvládnou nejen v divoké přírodě, ale také v teráriu nebo akváriu. Vzhledem k tomu, že žádný druh chameleona nemá žádné chlupy, jde o další typ vhodného živočicha, ke kterému by mohl přilnout i alergik.
kreslený had


Had


Ani na hady není prakticky možné být alergický, alespoň tedy fyzicky. Tato zvířata nejsou příliš populární hlavně u ženského pokolení, ovšem štítí se jich i mnozí pánové. Chovat doma hada není dnes nic neobvyklého, zvláště, pokud se jedná o běžný typ. Vzácnější nebo jedovaté druhy hadů nemůže chovat jen tak někdo. Je k tomu potřebné povolení. Pokud znáte alergika, který se hadů nebojí nebo ještě lépe je obdivuje, můžete mu jednoho koupit k narozeninám nebo pod stromeček. Hadi jsou pokrytí šupinami a stejně jako výše zmínění tvorové ani oni žádné chlupy nemají. Jde tedy o ideální zvíře pro alergika.