Maturitní ples – na co nezapomenout a jak se vhodně obléci


Je více než jasné že je maturitní ples součástí každého středoškolského studia. Jedná se o tu nejdůležitější událost pro maturanty a jejich blízké. Právě z tohoto důvodu je potřeba vědět, co vás čeká a rozhodně nemine. Je potřeba vědět, jak se vhodné obléct nebo co si vzít s sebou.
oblek na figuríně


Pro samotné maturanty je maturitní ples velmi finančně náročný. Šaty nebo oblek se dají snadno zapůjčit a to jak v obchodech, tak i přes internet. Částka většinou nebývá nejnižší, ale rozhodně je nižší, než kdybyste si měli šaty nebo oblek zakoupit. Součástí je i vhodná obuv. Mnohdy se dá ale také zapůjčit. Pro dívky jsou vhodné doplňky, jako je například náhrdelník, náušnice, ozdoby ve vlasech apod. Samozřejmostí je také skvělý účes, který bude nejlepší nechat si vytvořit u kadeřnice. Líčení je také důležitou součástí. Maturanti navíc mívají různé doprovodné programy nebo například půlnoční překvapení, na které je třeba se převléci. Převlečení si maturanti shánějí a vyrábějí sami.


Nejen pro rodiče ale i blízké příbuzné platí, že se musí obléci vhodně. Pro všechny slečny a dámy jsou nejlepší volbou šaty. V poslední době se ale také rozmáhají slavnostní pánské obleky pro dámy. Jedná se o košili, sako, černé kalhoty a motýlka. Dámy nesmí zapomenout ani na psaníčko. Pro pány je samozřejmostí oblek. Jistě víte, že se na maturitním plese tancuje, takže je potřeba si vzít obuv, ve které se budete cítit více než pohodlně.
módní přehlídka


Pokud jste na maturitním plese hosty, nezapomeňte si vzít drobné, které se hází na maturanty, kteří jsou schovaní pod deštníky a následně peníze sbírají. Využijí je poté na zaplacení moderátora nebo pronájem daného sálu. Kromě drobných je vhodné si vzít nějaké ty peníze na pití, tombolu nebo fotografie.
kovová ramínka


Fotoaparát nebo kameru si brát nemusíte. Třída si totiž objednává fotografa a kameramana, kteří vše dokumentují a následně vše vyvolávají na DVD a vytváří fotoalbum. O fotografie ani videa tedy rozhodně nepřijdete.


Určitě je vhodné si sebou vzít kapesníčky, telefon nebo boty na přezutí. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na kabát, protože při odchodu bude rozhodně chladno.