Kašlete na detox


Důvod první: žádná účinná látka
Stále více lékařů v poslední době přiznává, že spojení mezi psychickým a fyzickým stavem existuje, a že tedy je možné některé symptomy některých onemocnění regulovat i bez pomoci medikamentů. To ale NEZNAMENÁ, že by různé preparáty na bázi vody a vitaminu C dokázaly zázračně uzdravovat. Pokud se člověk skutečně po jejich požití dočká nějakého výsledku, jedná se s největší pravděpodobností o placebo efekt, tedy opět pouze o působení psychiky na fyzickou kondici. Tyto preparáty tak nejsou účinnější než třeba modlitby nebo skupinová sugesce, a rozhodně jsou dražší.
 doplňky stravy.jpg
Důvod druhý: ztráta svaloviny
Mnoho lidí si detoxikační kůry dopřává třeba po svátcích, ať už na zhubnutí přebytečných kil nebo pro odlehčení játrům. Na tom, že po období hojnosti jíme nějakou dobu střídměji, rozhodně není nic špatného, a lze to jen doporučit. Většinou ale pro pozitivní účinek úplně stačí na nějakou dobu vyřadit sladká a tučná jídla, a popřípadě omezit nebo úplně vysadit i alkohol, zařadit více čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud k tomu přidáte ještě pohyb, tak nejen, že budete hubnout, ale shodíte především tuk. Naopak přestat jíst a jenom do sebe ládovat pochybné pilulky způsobí, že začnete ztrácet svaly a vodu, a z dlouhodobého hlediska si spíše uškodíte.
 nápoj z pomerančů.jpg
Důvod třetí: kdyby to opravdu fungovalo, firma zkrachuje
Z čistě logického pohledu: proč by vám někdo nabízel něco, co zajistí, že jeho produkt už nikdy v budoucnu nebudete potřebovat? Farmaceutické koncerny spoléhají na to, že v jejich případě nemáte moc na výběr, ale firmy produkující různé dietní preparáty se musejí ujistit, že se k nim zase brzy vrátíte. Takže než si s nimi něco začínat, raději si ušetřete své těžce vydělané peníze, a pamatujte, že jediný, kdo skutečně potřebuje detox, jsou drogově závislí, nám ostatním stačí čas od času vyměnit smažák za banán.