V jednoduchosti je krása

Podzim a nadcházející Vánoce a adventní čas jsou tou nejlepší dobou, pro výzdobu našeho obydlí. Věnce, ozdoby, svícny nebo třeba řetězy. Zdobíme si jimi pokoje a náš byt se tak stává útulnějším. A pohled na vlastnoručně vyrobené ozdoby, je ještě lepší a hřejivější.
Stačí, když máte alespoň trošku šikovné ruce a maličko představivosti a dají se vytvořit opravdu krásné kousky. Proč utrácet peníze v květinářstvích a obchodních centrech, když si to můžete vytvořit doma za zlomek ceny. A ještě navíc, budete mít báječný pocit, že jste to dokázala vyrobit sama.
Stačí jedna procházka po lese nebo v parku a po cestě můžete nasbírat úžasné věci, dary přírody, ze kterých pak můžete doma tvořit.
podzimní věnec
Podzimní věnec
Na podzim jsou všude popadané kaštany, bukvice, listy, rostou šípky. Například s kaštanů už nemusíte dělat jen zvířátka. Dá se z něj vytvořit i jednoduchý ale moc pěkný věnec. A jak na něj? Postačí vám korpus na věnec, pokud ale budete mít polystyrenový bílý, obalte ho ještě hnědou látkou nebo krepovým papírem hnědé barvy a na něj pak už jen stačí lepící pistolí lepit postupně kaštany kolem dokola celého věnce. Do prázdných míst nalepte pár červených šípků a můžete na něj navázat ještě větší mašli a máte hotovo. Věnec můžete umístit doma i venku, třeba na dveře.
adventní věnec
Adventní věnec
Vytvořit adventní věnec není také vůbec nic těžkého. A pokud se vám nechce korpus omotávat jehličím, což je trošku víc pracné, pořiďte si korpus například ratanový. Ten je krásný sám o sobě a nemusí se už vůbec motat do jehličí. Jen vybírejte ten hustěji propletený, pokud do věnce chcete zapíchnout i svíčky. Na takový věnec už postačí opět tavící pistolí pouze dolepit pár ozdob. Použít můžete cokoliv, skořápky ořechů, ozdůbky s papíru, malé vánoční ozdobičky, ale hlavně nesmí chybět velká mašle.
Možností je velká spousta, všude na internetu najdete hodně inspirací. Zapojte vlastní fantazii. A vašim návštěvám se pak jistě bude tajit dech, při pohledu na vaše dílo.