Krevní tlak pod kontrolou

Středem pozornosti každého z nás je to nejdůležitější a nejcennější. Ano, máme na mysli právě zdraví. Každý člověk zná svůj zdravotní stav nejlépe. Jedině on sám ví, jak se skutečně cítí. Může jít o osobu od mladšího až po ten starší věk. Nic není dobré zanedbávat a takzvaně „házet za hlavu“ a každou sebemenší zdravotní komplikaci je dobré sledovat, případně řešit detailněji. Právě tím se může stát i pouhá bolest hlavy nebo únava. Už se vám jistě někdy točila hlava a měli jste pocit, že jste jako na nějakém kolotoči. Nebo snad znáte pocit na zvracení, kdy se navíc cítíte velmi slabí? Případně už došlo na mdloby? Jednou takovou příčinou může být vliv vysokého nebo nízkého krevního tlaku. Pojďme se společně podívat trochu více na onemocnění tohoto typu.
monitor krevního tlaku
 
Nízký krevní tlak
Může mít za příčinu jakékoliv srdeční onemocnění, ale také problémy se štítnou žlázou. Nemocnému se doporučuje především sportovat. Je jedno jakým způsobem. Může to být běh, basketbal, plavání nebo například cyklistika. Nápomocným kromě případných předepsaných léků je také kofein, který obsahuje káva nebo černý čaj.
 
 Vysoký krevní tlak
Většinou se jedná o nebezpečné kardiovaskulární onemocnění. Tito pacienti zpravidla musí dodržovat přísnou dietu, většina nemocných je navíc doslova obézních. A vysoký tlak je skutečně velice závažná nemoc, kde je užívání léků nezbytné. Zásadní je také změna životního stylu. Doporučuje se zdravá strava a především méně slaných nebo tučných jídel či potravin.
tlakové zařízení
 
Zařízení co se nejčastěji používají pro měření krevního tlaku:
·         Zápěstní digitální přístroj – je to rychlé a spolehlivé měření, vybavené většinou velkými displeji. V těchto zařízeních bývá většinou i paměť na několik naměřených hodnot.
·         Klasický tlakoměr, fonendoskop – mnoho z nás jistě zná ten pocit, kdy jistá manžeta obepíná paži silným tlakem. Velmi oblíbené a především přesné měření.