Akita s průkazem původu nebo bez

Pokud jste se rozhodli pro pořízení štěněte, je důležitý nejen výběr plemene, ale také finanční možnosti. Nevybírejte pouze podle toho, že vás psí plemeno okouzlilo svým vzhledem. Zvažte i svoje fyzické možnosti. Pokud patříte mezi ty, kteří nepreferují dlouhé vycházky za každého počasí, zvolte raději typ psa, který s vámi bude rád doma lenošit. Mezi takové psy rozhodně nepatří akita inu. Toto plemeno by si také neměli pořizovat lidé bez chovatelských zkušeností. Akity patří mezi samostatná, houževnatá a svéhlavá plemena. Zástupce tohoto plemene se, ale stane oddaným společníkem vaší rodiny, ke které přilne. Akitu si nepořizujte k jinému domácímu mazlíčkovi. Jiná zvířata k životu k nepotřebuje.

štěně akita inu

Pokud vás právě tento pes okouzlil, zjistěte si pořizovací cenu štěněte. Uvědomte si také, že vaše výdaje tím zdaleka nekončí. Možná budete přemýšlet, zda si pořídit pejska s průkazem původu nebo bez. Za štěně bez průkazu původu možná nějakou korunu ušetříte, ale nemáte jistotu, zda vám ze štěňátka vyroste pes příslušného plemene. U pejska s rodokmenem máte jistotu, že jste si opravdu pořídili vybrané plemeno.

akita inu

Rodiče štěňat budou jedinci, kteří prošli bonitací. Bonitace eliminuje možnost, aby do chovu byli zařazeni jedinci nevhodní k chovu. Většina chovatelů vám také poskytne celoživotní servis. Výběr štěněte neuspěchejte. Pořízení vás bude stát nemalé peníze. Navštivte chovatelskou stanici, abyste se seznámili v jakém prostředí štěňata vyrůstají, zda jsou v čistotě a vyhovujícím prostředí. Většina chovatelů vám ráda s výběrem vhodného štěňátka pomůže. Chovní jedinci podstupují povinná zdravotní vyšetření. U psů bez průkazu původu žádná omezení nejsou. Pokud jste si vybrali zástupce málo početného plemene pořizovací cena za akitu inu se může vyšplhat až k několika desítkám tisícům. Je také ovlivněna aktuálním zájmem o plemeno. Počítejte také s tím, že pořizovací cena je u fenky vyšší než u psů.